top of page
personal ljusare_edited.jpg
Medarbetare i Björketorps församling

Präster: 

Mattias porträtt.jpg

Mattias Svenningsson

Kyrkoherde
Telefon: 0301-443 63
e-post: mattias.svenningsson@svenskakyrkan.se

Jonas porträtt.jpg

Jonas Liljeqvist

(komminister)

Telefon: 0705-44 66 11

e-post: jonas.liljeqvist@svenskakyrkan.se

Roland Johansson

(komminister)

Sjukskriven

e-post: roland.johansson4@svenskakyrkan.se

Musiker:

ingalill porträtt.jpg

Ingalill Nilsson 

Telefon: 0301-443 86

e-post: ingalill.nilsson@svenskakyrkan.se

berit palmgren.jpg

Berit Palmgren

(vikarierande organist)
Telefon: 0301-443 20

e-post: berit.palmgren@svenskakyrkan.se

Diakon:

Maria Berggren.jpg

Maria Berggren

Telefon: 0301-443 58

e-post: maria.berggren@svenskakyrkan.se

Församlingsassistenter: 

Anna porträtt.jpg

Anna Söderhjelm 

Telefon: 0301- 443 62

e-post: anna.soderhjelm@svenskakyrkan.se

mia a porträtt.jpg

Maria Attholm
Telefon: 0301-443 66

e-post: maria.attholm@svenskakyrkan.se

Nora porträtt.jpg

Nora Axberg 

ung ledare 

e-post: nora.axberg@svenskakyrkan.se

Ekonomi:

ann-catrin porträtt.jpg

Ann-Catrin Alexanderson

(ekonomiassistent)

 e-post: ann-catrin.alexanderson@svenskakyrkan.se

Expedition:

marie porträtt.jpg

Marie Lundstedt

(förvaltningsassistent)

Telefon: 0301-443 60

e-post: marie.lundstedt@svenskakyrkan.se

maria ö porträtt.jpg

 Maria Öberg

(kyrkogårdsadministratör / expedition)
Telefon: 0301-442 06

e-post: maria.oberg@svenskakyrkan.se

Vaktmästare:

Björketorps kyrka och kyrkogård

Håkan porträtt.jpg

Håkan Werre
(arbetsledare, kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301-443 68

e-post: hakan.werre@svenskakyrkan.se

Rolf porträtt.jpg

Rolf Zetterberg

(kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301- 443 73

e-post: rolf.zetterberg@svenskakyrkan.se

Tom porträtt.jpg

Tom Vingård

(fastighetsansvarig, kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301-443 64

e-post: tom.vingard@svenskakyrkan.se

Rävlanda församlingshem

Hindås kyrka och församlingshem

Mia b.jpg

Mia Bruce

(vaktmästare/värd)

Telefon: 0301-443 59

e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se

Barnverksamhet:

karin porträtt.jpg

Karin Julin 

(förskolerektor)

Telefon: 0301-443 77
e-post: karin.julin@svenskakyrkan.se

Förskolan Fisken: 

åsa prträtt.jpg

Åsa Lagemyr 

(förskollärare)

Telefon: 0301-443 14

e-post: asa.lagemyr@svenskakyrkan.se

jenny porträtt.jpg

Jenny Linell

(barnskötare)

Telefon: 0301-443 14

e-post: jenny.linell@svenskakyrkan.se

Helena.jpg

Helena Lindahl

(kokerska/städ)

Telefon: 0301-443 14

e-post: helena.lindahl@svenskakyrkan.se 

bottom of page