top of page
personal inzoomade.jpg
fisken inzoomade.jpg
vaktmästarna gruppbild_edited.jpg
Medarbetare i Björketorps församling

Präster: 

Mattias porträtt.jpg

Mattias Svenningsson

Kyrkoherde
Telefon: 0301-443 63
e-post: mattias.svenningsson@svenskakyrkan.se

Patrick porträtt.jpg

Patrick Petersson Rydsten 

Präst 
Telefon: 0301-443 75
e-post: patrick.petersson.rydsten@svenskakyrkan.se

Musiker:

Sophia Blum 

Kantor 
Telefon: 0301-443 86

e-post: sophia.blum@svenskakyrkan.se

Johannes porträtt.jpg

Johannes Johansson 

Kantor 

Telefon: 0301-443 20 

0702796659

e-post: johannes.johansson@svenskakyrkan.se

Diakon:

Maria Berggren.jpg

Maria Berggren

Telefon: 0301-443 58

e-post: maria.berggren@svenskakyrkan.se

Församlingsassistenter: 

mia a porträtt.jpg

Maria Attholm
Telefon: 0301-443 66

0761333447

e-post: maria.attholm@svenskakyrkan.se

Janet porträtt.jpg

Janet Brandin 
Telefon: 0301-443 55

e-post: Janet.brandin@svenskakyrkan.se 

Ekonomi:

ann-catrin porträtt.jpg

Ann-Catrin Alexanderson

(ekonomiassistent)

 e-post: ann-catrin.alexanderson@svenskakyrkan.se

Expedition:

Anna porträtt.jpg

Anna Söderhjelm 

Administratör

Telefon: 0301- 443 60

e-post: anna.soderhjelm@svenskakyrkan.se

maria ö porträtt.jpg

 Maria Öberg

kyrkogårdsadministratör
Telefon: 0301-442 06

e-post: maria.oberg@svenskakyrkan.se

Vaktmästare:

Björketorps kyrka och kyrkogård

Håkan porträtt.jpg

Håkan Werre
(arbetsledare, kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301-443 68

e-post: hakan.werre@svenskakyrkan.se

Rolf porträtt.jpg

Rolf Zetterberg

(kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301- 443 73

e-post: rolf.zetterberg@svenskakyrkan.se

kenny 2.jpg

Kenny Andersson

(kyrkvaktmästare)

Telefon: 0301- 443 64

e-post: kenny.andersson@svenskakyrkan.se

Rävlanda församlingshem

Hindås kyrka och församlingshem

Mia b.jpg

Mia Bruce

(vaktmästare/värd)

Telefon: 0301-443 59

e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se

Barnverksamhet:

karin porträtt.jpg

Karin Julin 

(förskolerektor)

Telefon: 0301-443 77
e-post: karin.julin@svenskakyrkan.se

Förskolan Fisken: 

åsa prträtt.jpg

Åsa Lagemyr 

(förskollärare)

Telefon: 0301-443 14

e-post: asa.lagemyr@svenskakyrkan.se

jenny porträtt.jpg

Jenny Linell

(barnskötare)

Telefon: 0301-443 14

e-post: jenny.linell@svenskakyrkan.se

Ida porträtt.jpg

Ida Sahlin 

(förskollärare)

Telefon: 0301-443 14

e-post: ida.sahlin@svenskakyrkan.se

Helena.jpg

Helena Lindahl

(kokerska/städ)

Telefon: 0301-443 14

e-post: helena.lindahl@svenskakyrkan.se 

bottom of page