Medarbetare

Präster:
Kyrkoherde Jonas Liljeqvist
Telefon: 0301-443 63, 443 72
e-post: jonas.liljeqvist@svenskakyrkan.se

Björn Fyrlund (komminister)
Telefon: 0301-102 27, 443 75
e-post: bjorn.fyrlund@svenskakyrkan.se


Musiker:
Ingalill Nilsson (kantor i Rävlanda)
Telefon: 0301-443 74, 443 86
e-post: ingalill.nilsson@svenskakyrkan.se

Marianne Ejeby (kantor i Hindås)
Telefon: 0301-102 30, 443 20
e-post: marianne.ejeby@svenskakyrkan.se


Diakon:
Maria Berggren
Telefon: 0301-443 58
e-post: maria.berggren@svenskakyrkan.se


Församlingsassistenter:

Yngve Sivertz
Telefon: 0301-458 03, 443 97
e-post: yngve.sivertz@svenskakyrkan.se

Anna Söderhjelm (föräldraledig)
Telefon: 0301-446 76, 443 62
e-post: anna.soderhjelm@svenskakyrkan.se

Mia Karlsson (vikarie för Anna Söderhjelm)
e-post: maria.mia.karlsson@svenskakyrkan.se
Telefon: 0301-446 76, 443 62


Ekonomi:
Ann-Catrin Alexanderson (ekonomiassistent)
Telefon: 0301-446 75
e-post: ann-catrin.alexanderson@svenskakyrkan.se


Expedition:

Annika Kullberg (kanslist)
Telefon: 0301-443 60
e-post: annika.kullberg@svenskakyrkan.se


Vaktmästare:

Björketorps kyrka och kyrkogård
Kristian Börjesson (arbetsledare)
Telefon: 0301-443 68
e-post: kristian.borjesson@svenskakyrkan.se

Rolf Zetterberg (kyrkvaktmästare)
Telefon: 0301- 443 73
e-post: rolf.zetterberg@svenskakyrkan.se

Håkan Werre (kyrkvaktmästare)
Telefon: 0301-443 64
e-post: hakan.werre@svenskakyrkan.se

Rävlanda församlingshem
Annika Kullberg (kyrkvaktmästare/värdinna)
Telefon: 0301-443 60
e-post: annika.kullberg@svenskakyrkan.se

Helena Mattsson (vaktmästare), tjänstledig
e-post: helena.a.persson@svenskakyrkan.se

Mia Bruce (vaktmästare)
Telefon: 0301-443 60; 443 59
e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se

Hindås kyrka och församlingshem
Helena Mattsson (vaktmästare/värdinna), tjänstledig
e-post: helena.a.persson@svenskakyrkan.se

Mia Bruce (vaktmästare/värdinna)
Telefon: 0301-443 60; 443 59
e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se

Barnverksamhet:
Berit Aler (förskolechef)
Telefon: 0301-443 77
e-post: berit.aler@svenskakyrkan.se

Förskolan Fisken:
Berit Aler (förskolechef)
Telefon: 0301-443 77
e-post: berit.aler@svenskakyrkan.se

Karin Julin (förskollärare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: karin.julin@svenskakyrkan.se

Gun Mårtensson Persson (förskollärare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: gun.martensson.persson@svenskakyrkan.se

Jenny Linell (barnskötare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: jenny.linell@svenskakyrkan.se

Helena Lindahl (kokerska/städ)
Telefon: 0301-443 14
e-post: helena.m.lindahl@svenskakyrkan.se 

 

Kontakt

Björketorps Församling:
Hedvägen 1
438 51 Rävlanda

Telefon: 0301-443 60
Fax: 0301-441 84
e-post: bjorketorps.forsamling@
svenskakyrkan.se


Förskolan Fisken
Telefon 0301-443 14
Förskolechef, e-post: berit.aler@svenskakyrkan.se

Telefonnummer till anställda: Klicka här

Det händer

Morgonbön
fredag 19/10 kl.8:30
Rävlanda församlingshem

Gudstjänst för små och stora
söndag 21/10 kl.11:00
Björketorps kyrka

Gudstjänst för små och stora
söndag 21/10 kl.11:00
Hindås kyrka

Öppen förskola
måndag 22/10 kl.8:30
Rävlanda församlingshem

Öppet Hus
tisdag 23/10 kl.12:00
Hindås kyrka och församlingshem

Församlingsbladet

Senaste församlingsbladet Klicka i bilden för
att hämta senaste
församlingsbladet
som pdf-fil.

Äldre blad:
klicka här

Facebook