Medarbetare

Präster:
Kyrkoherde Jonas Liljeqvist
Telefon: 0301-443 63
e-post: jonas.liljeqvist@svenskakyrkan.se

Komminister från 1/9: Roland Johansson


Musiker:
Ingalill Nilsson (kantor i Rävlanda)
Telefon: 0301-443 86
e-post: ingalill.nilsson@svenskakyrkan.se

Marianne Ejeby (kantor i Hindås)
Telefon: 0301-443 20
e-post: marianne.ejeby@svenskakyrkan.se


Diakon:
Maria Berggren
Telefon: 0301-443 58
e-post: maria.berggren@svenskakyrkan.se


Församlingsassistenter:

Yngve Sivertz
Telefon: 0301-458 03, 443 97
e-post: yngve.sivertz@svenskakyrkan.se

Anna Söderhjelm
Telefon: 0301- 443 62
e-post: anna.soderhjelm@svenskakyrkan.se

Mia Karlsson
e-post: maria.mia.karlsson@svenskakyrkan.se
Telefon: 0301-443 66


Ekonomi:
Ann-Catrin Alexanderson (ekonomiassistent)
Telefon: 0301-446 75
e-post: ann-catrin.alexanderson@svenskakyrkan.se


Expedition:
Marie Olofsdotter (förvaltningsassistent)
Telefon: 0301-443 60
e-post: marie.olofsdotter@svenskakyrkan.se

Maria Evaldsson (kyrkogårdsadministratör)
Telefon: 0301-442 06
e-post: maria.m.evaldsson@svenskakyrkan.se


Vaktmästare:

Björketorps kyrka och kyrkogård
Kristian Börjesson (kyrkogårdsföreståndare)
Telefon: 0301-443 68
e-post: kristian.borjesson@svenskakyrkan.se

Rolf Zetterberg (kyrkvaktmästare)
Telefon: 0301- 443 73
e-post: rolf.zetterberg@svenskakyrkan.se

Håkan Werre (kyrkvaktmästare)
Telefon: 0301-443 64
e-post: hakan.werre@svenskakyrkan.se


Rävlanda församlingshem
Marie Olofsdotter (kyrkvaktmästare/värd)
Telefon: 0301-443 60
e-post: marie.olofsdotter@svenskakyrkan.se

Mia Bruce (vaktmästare)
Telefon: 0301-443 60; 443 59
e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se


Hindås kyrka och församlingshem
Mia Bruce (vaktmästare/värd)
Telefon: 0301-443 60; 443 59
e-post: mia.bruce@svenskakyrkan.se


Barnverksamhet:

Berit Aler (rektor)
Telefon: 0301-443 77
e-post: berit.aler@svenskakyrkan.se


Förskolan Fisken:

Berit Aler (rektor)
Telefon: 0301-443 77
e-post: berit.aler@svenskakyrkan.se

Karin Julin (förskollärare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: karin.julin@svenskakyrkan.se

Gun Mårtensson Persson (förskollärare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: gun.martensson.persson@svenskakyrkan.se

Jenny Linell (barnskötare)
Telefon: 0301-443 14
e-post: jenny.linell@svenskakyrkan.se

Helena Lindahl (kokerska/städ)
Telefon: 0301-443 14
e-post: helena.m.lindahl@svenskakyrkan.se